28 lut 2010

Kopenhaga - wycieczki

Kopenhaga - jedna z najpiękniejszych stolic europejskich a na pewno najbardziej proekologiczne miasto w Europie. Duńczycy znani są ze swojej dbałości o ochronę środowiska naturalnego, już małe dzieci uczą się jak żyć z zgodzie z przyrodą - dlatego właśnie Kopenhaga jest wizytówką ekologicznego podejścia do życia Duńczyków.

Czytaj dalejCzytaj dalej...


21 lut 2010

Korsyka

Korsyka to trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Ze względu na piękne krajobrazy i dziką przyrodę co roku przyciąga tłumy turystów. Już w starożytności greccy żeglarze nazwali tę wyspę Kalliste co oznacza Piękna, chociaż nazwa ta nie oddaje całego uroku tego miejsca. Wspaniałe szlaki górskie, gęste lasy i urokliwe piaszczyste plaże połączone z monumentami historycznymi sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na Korsyce warto zwiedzić takie miejsca jak pustynia Agriates z plażą Salecia, wykopaliska Aleria i Filitosa, rezerwat przyrody Scandola, klify w Bonifacio, wieże genueńskie czy skały nabrzeżne zwane Les Calanches w Piana. To oczywiście tylko niektóre propozycje.

Czytaj dalejCzytaj dalej...


04 lut 2010

Strajk fińskich związkowców

Począwszy od dnia 02.02.2010, 06:00 AKT (Auto-ja Kuljetusalan Tyontekijaliitto) podjęła decyzję o wstrzymaniu wszelkich prac w następujących fińskich portach: port w Helsinkach, Kotka, Turku oraz port w Naantali. Strajk zakończono o godzinie 06:00 następnego dnia - 03.02.2010.

Czytaj dalejCzytaj dalej...