01 paź 2018

O promach Fjord Line

Działalność Fjord Line rozpoczęła się stosunkowo niedawno bo w roku 1993. Pierwszy rejs odbył się w tym samym roku na trasie Hanstholm-Bergen-Egersund. Na przestrzeni 25 lat firma rozszerzyła działalność i jest prężnie rozwijającym się przewoźnikiem z nowoczesną flotą promów pasażersko-samochodowych.

MS Stavangerfjord MS Bergensfjord HSC Fjord Cat

Bilety promowe Fjord Line dostępne są w naszym systemie rezerwacji.

W 2018 roku Fjord Line obsługuje trasy:

Hirsthals-Stavanger-Bergen - pływają tu dwa nowoczesne promy MS Stavangerfjord i MS Bergensfjord, są to promy pasażersko-samochodowe, na ich pokładach czekają wygodne kabiny, restauracje z szerokim wyborem menu i inne atrakcje. Rejs zaczyna się w Danii w Hirsthals, prom wieczorem wypływa i rano dopływa do Stavanger - to może być koniec podróży, lub dalszy rejs do stolicy fiordów Bergen. MS Stavangerfjord i MS Bergensfjord to pierwsze na świecie promy, u których zastosowano ekologiczne rozwiązania i napędzane są paliwem LNG, czyli skroplonym gazem ziemnym.

Hirsthals-Langensund - to krótki, 4,5h rejs z Danii do Norwegii - Langensund położone jest tylko 2h drogi od Oslo. Trasę tą obsługują nowoczesne promy MS Stavangerfjord i MS Bergensfjord, na ich pokład zabierane są samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe ale również osoby piesze. Na pasażerów czeka restauracja z pysznymi daniami oraz sklep wolnocłowy o powierzchni 500 m2, jest w nim wszystko od słodyczy, przez kosmetyki po ubrania i alkohole.

Hirsthals-Kristiansand - katamaran HSC Fjord Cat potrzebuje na pokonanie tej trasy zaledwie 2h i 15 minut, jednak, mimo krótkiego czasu przeprawy, pasażerowie znajdą chwilę by wypić smaczną kawę czy zrobić zakupy w sklepie. Statek nie kursuje na tej trasie cały rok, a jedynie w miesiącach od kwietnia do połowy września.

Strömstad-Sandefjord - to połączenie pomiędzy Szwecją a Norwegią, trasa obsługiwana jest przez nowoczesny prom MS Oslofjord na pokładzie którego każdy znajdzie coś dla siebie: dla dzieci jest specjalna strefa zabaw, dla rodziców swoją ofertą zachęca restauracja oraz sklep w którym kupić można słodycze, ubrania czy kosmetyki.

Ceny biletów, na wszystkich wyżej wymienionych trasach, są w systemie elastycznym - co oznacza, że warto zakupić je z dużym wyprzedzeniem. Im bliżej będzie do dnia wypłynięcia tym wyższa będzie cena biletów. Przewoźnik oferuje wiele pakietów promocyjnych np. trasa Hirsthals-Bergen: samochód osobowy do 1,85 m wysokości + 2 osoby + 2 fotele lotnicze, cena od 129 Euro/1 strona.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub poprzez formularz rezerwacyjny na stronie bilety promowe.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.