31 mar 2010

Nowe jednostki na linii Gdynia-Karlskrona

Jak podaje Stenaline, w latach 2010 oraz 2011 mają zostać oddane do użytku dwie jednostki na trasie łączącej Gdynię z Karlskroną. Ma to w znacznym stopniu usprawnić jakość podróży, zwiększyć przepustowość na tej linii oraz ma korzystnie wpłynąć na turystyczną atrakcyjność pomiędzy Polską a Szwecją. Co więcej - ma powstać 100 nowych miejsc pracy. Jednak aby promy weszły do użytku muszą być poddane gruntownej modernizacji wartej ćwierć miliarda koron szwedzkich.

Czytaj dalejCzytaj dalej...


09 mar 2010

Polferries w obrębie zainteresowań DFDS

Największy armator na Bałtyku DFDS wysłał pięcioosobową delegację która rozpoczęła kontrolę stanu finansowego Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. DFDS z siedzibą w Kopenhadze został jako jedyny inwestor dopuszczony do kolejnego etapu prywatyzacji przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Czytaj dalejCzytaj dalej...


02 mar 2010

Xynthia nad Europą

W weekend nad praktycznie całą Europą Zachodnią przeszła wichura o nazwie "Xynthia" zabierając ze sobą życia ponad 55 osób. Obecnie wichura słabnie, jednak szkody jakie zostawiła będą widoczne jeszcze przez najbliższe dni. Wichury, ulewy i powodzie najbardziej widoczne były we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii oraz Niemczech. Wichura dała o sobie znać także nad Bałtykiem lecz nie wpłynęła ona negatywnie na istniejące połączenia promowe.

Czytaj dalejCzytaj dalej...