23 mar 2020

Ciekawe kierunki wyjazdów promowych

Plany na rejs promem w najbliższym czasie. My niezmiennie cieszymy się na wyjazdy połączone z rejsem promem. Większość z nich oferuje na swoich pokładach kabiny dla wygody pasażerów, restauracje z różnymi wariantami menu do wyboru. Dzięki takim udogodnieniom nawet wielogodzinne rejsy stają się przyjemną podróżą.

Gotlandia Bornholm Korsyka

Prom na Gotlandię płynie niecałe 4-godziny, ale aby dostać się do Nynashamn czeka nas 19-godzinny rejs z Gdańska lub 11-godzinny z Gdyni do Karlskrony. Gotlandia jest szczególnie popularna wśród Szwedów, którzy upodobali sobie wyspę jako kierunek do spędzania urlopu. Największe obłożenie Gotlandia odczuwa w okresie Jarmarku Średniowiecznego, który w 2020 roku odbędzie się w dniach 02.08 do 09.08.

Kolejnym skandynawskim kierunkiem jest Bornholm, ta nieduża wyspa na Morzu Bałtyckim co rok przyciąga do siebie rzesze rowerzystów i innych miłośników aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Na Bornholm dopłynąć można katamaranem z Kołobrzegu do Nexo (do 31.03.2020 10% rabatu od cen), stabilniejszy prom pływa na trasie Sassnitz-Ronne, możliwy też rejs łączony z Polski przez Ystad na Bornholm.

Kierujemy się teraz na południe Europy bo tam czeka na nas przygoda na Korsyce, w końcu nie samą Skandynawią człowiek żyje. Korsyka jest francuską wyspą leżącą na Morzu Śródziemnym. Na Korsykę promy wypływają z Włoch: Livorno, z Francji: Nicea. Podróż trwa około 4-godzin w zależności od wyboru miejsca docelowego.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.