10 lip 2017

Kopenhaga na urlop

Odwiedź stolicę Danii i poczuj się najszczęśliwszym człowiekiem na świecie!

Nyhavn - Kopenhaga Przy kopenhaskiej syrence Kopenhaga

W dzisiejszych czasach, młodzi ludzie toczą walkę na portalach społecznościowych na coraz to lepsze zdjęcia z urlopu czy spędzania wolnego czasu. Oczekujemy zdjęć w pełnym słońcu, koło palmy oraz stóp w rozgrzanym od słońca piasku. Chodź może wydawać się to dziwne, wcale nie to jest wyznacznikiem udanego urlopu. Jak wynika z najnowszego raportu World Happinnes to właśnie kraje skandynawskie są posiadaczami najszczęśliwszych ludzi na świecie. W takim razie gdzie indziej jak nie tam wybrać się na urlop! Pokaż, że aktywnie, zwiedzając miasto można też odpocząć.

W Kopenhadze, na pewno, zaskoczy cię ilość rowerów i spokój, z jakim poruszają się kierowcy. To duży plus, jeśli chciałbyś wybrać się na wycieczkę po stolicy tym środkiem komunikacji. Dotrzesz nim, do najbardziej rozpoznawalnych zabytków Kopenhagi m.in. do Pałacu Królewskiego Amalienborg, Zamku Christiansborg czy Miejskiego ratusza. Dla młodszych członków wyprawy można się wybrać do Zoo lub Parku Tivoli. Wybierając się do Kopenhagi warto zaplanować kilka dni, ponieważ znajdziesz tutaj mnóstwo atrakcji wartych uwagi. Co roku organizowany jest cykl imprez ulicznych Copenhagen Distortion czy jeden z najpopularniejszych fashion weeków. Ciekawym miejscem jest deptak Stroget liczący ponad 1km, uważany jest za jeden z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Coś dla miłośników zakupów oraz pamiątek. Wieczorem, wszystkie drogi prowadzą do tętniącego życiem portu Nyhavn.

Do Kopenhagi można dostać się na kilka sposobów. Dla osób szukających wrażeń, lub oryginalnych opcji dojazdu proponujemy rejs promem, który w komfortowych warunkach zadba o Państwa wygodę i bezpieczeństwo. Z polskiego wybrzeża dostaniemy się tam, wypływając ze Świnoujścia do portowego miasta Ystad, dodatkowo dla osób wybierających się w podróż z samochodem oferujemy przejazd w cenie mostem Oresund do Kopenhagi. Osoby piesze mogą liczyć na transport z Ystad autobusem. Również z naszą pomocą, mogą Państwo wybrać się do Kopenhagi na 3 dniowa wycieczkę zorganizowaną, z pilotem i atrakcjami w cenie. Jak widać, opcji jest wiele, a świadomość, że pozna się kulturę i sposób bycia Duńczyków zachęca do spędzenia urlopu w tym właśnie miejscu.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.