08 lis 2011

Targi Tour Salon 2011

W dniach 19-22.10.11 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się 22. Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon, które stały się międzynarodowym wydarzeniem.

Targi Tour Salon 2011 Wystawa Tour Salon Tour Salon - Występy

Podczas 4 dni pokazów i prezentacji swoją ofertę przedstawiło 750 firm z 43 krajów, m.in. z: Armenii, Austrii, Białorusi, Brazylii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Cypru, Danii, Dominikany, Egiptu, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Indii, Irlandii, Izraela, Jordanii, Japonii, Kenii, Litwy, Maroka, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Palestyny, Polski, Portugalii, RPA, Rosji, Rumunii, Słowacji, Sri Lanki, Tunezji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch. Atrakcyjny Tour Salon cieszył się ogromną popularnością. Przez tych kilka dni targi odwiedziło niemal 30.000 zwiedzających, w tym połowa podczas dwóch pierwszych dni przeznaczonych wyłącznie dla profesjonalistów z branży.

Tour Salon co roku skupia różnorodnych przedstawicieli świata turystyki: organizacje turystyczne narodowe i regionalne, przedstawicieli turystyki biznesowej, biur podróży i touroperatorów, przedstawicieli baz noclegowych, przewoźników oraz wydawnictwa branżowe.

Dla firm udział w targach to możliwość umocnienia swojego wizerunku oraz wymiany doświadczenia z innymi przedstawicielami sektora turystycznego, natomiast dla zwiedzających targi to wspaniała możliwość zapoznania się z bogatymi i konkurencyjnymi ofertami biur podróży.

W trakcie tegorocznych targów zwiedzający mogli oglądać prezentacje w 3 nowoczesnych pawilonach, o łącznej powierzchni 8000 m2. Wszystkie stoiska oraz wydarzenia towarzyszące prezentacjom firm charakteryzują się bardzo wysokim poziomem.

Niewątpliwą zaletą Tour Salon jest bogaty program wydarzeń, który obejmuje m.in. profesjonalne konferencje, warsztaty, prelekcje z udziałem specjalistów ze świata turystyki i biznesu, pokazy i konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się 2-dniowa konferencja Travel 2.0 podczas, której eksperci i praktycy dzieli się swoją wiedzą na temat marketingu internetowego z przedstawicielami branży turystycznej. Konferencję wzbogacono o warsztaty praktyczne.

Tradycyjnie na targach odbył się XX Ogólnopolski Przegląd Książki Turystycznej i Krajoznawczej oraz II Poznański Festiwal Podróży i Fotografii.

Gościem specjalnym tegorocznych targów Tour Salon był Wojciech Cejrowski - podróżnik i badacz ginących plemion Amazonii, wyrazista osobowość telewizyjna o ciętym języku, popularny dziennikarz radiowy, artysta kabaretowy, pisarz i publicysta. Szerszej publiczności znany z programu telewizyjnego “Boso przez świat”. Wydał 6 książek m.in. Gringo wśród dzikich plemion oraz Rio Anaconda, które od kilku już lat znakomicie się sprzedają.

Krajem Partnerskim podczas tegorocznych targów było Maroko. Kraj tak odmienny i egzotyczny w porównaniu z europejskim kręgiem kulturowym, a leżący zaledwie 14 km od Europy. Maroko jest nazywane “bramą do Afryki”. Organizatorzy postawili na promocję ciepłego wybrzeża Maroko i możliwości aktywnego wypoczynku (m.in. windsurfing, kitesurfing, narty wodne, golf, wędkarstwo). Maroko to kraj wielokulturowości i kontrastów, nic dziwnego, iż z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Prezentacje wzbogacono o pokazy tańca brzucha z akompaniamentem marokańskiego zespołu.

Regionem partnerskim Tour Salonu 2011 zostało Województwo Zachodniopomorskie - region charakteryzujący sie obecnością dużej liczby obszarów leśnych, jezior, nadmorskich klifów i fantastycznych, piaszczystych plaż. Dzięki tej przyrodniczej różnorodności region Zachodniopomorski oferuje aktywny wypoczynek. Jest tu miejsce na żeglarstwo, windsurfing, spływy kajakowe, piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, jazdę konną, łowiectwo i pola golfowe.

Organizatorzy po raz kolejny udowodnili, iż Tour Salon to wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie, które co roku przyciąga setki miłośników podróży. Kolejna edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon odbędzie się 24-27 października 2012!

Zdjęcia: galeria tour-salon.pl

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.