16 lis 2009

Viking Line - informacje ogólne

Przewoźnik oferuje wygodne i szybkie połączenia po basenie Morza Bałtyckiego łącząc ze sobą Szwecję, Finlandię oraz Estonię. W skład jego floty wchodzą nowoczesne promy przeznaczone do przewozu pasażerów osobowych jak i przewozów cargo. Niewątpliwym plusem jest wystrój wnętrz - przestronny pokład, atmosferyczne restauracje w których możemy zakosztować pysznych dań serwowanych przez pokładowego szefa kuchni oraz przytulne kabiny pozostawiające miłe wrażenia z rejsu.

Promy Viking - XPRS Viking Line, Prom Rosella Mariella - promy VikingLine

Ceny biletów uzależnione są od sezonu lub godziny o której ma odbyć się rejs. Ceny dla osób pieszych zaczynają się już od 27 Euro.

Oferowane połączenia:

  • Turku - Mariehamn/Langnas - Sztokholm
  • Helsinki - Mariehamn - Sztokholm
  • Mariehamn - Kapellskar
  • Helsinki - Tallinn

Turku:

Najstarsze fińskie miasto. Działa w nim polski konsulat honorowy. Niezwykle atrakcyjne miejsce dla turystów. Wyraźnie widoczny rosyjskie wpływy w architekturze miasta powstałe w wyniku okupacji.

Mariehamn

Stolica, a zarazem największe miasto archipelagu Wysp Alandzkich. W mieście działa jedyny na wyspach pierwszoligowy klub piłkarski IFK Maarianhamina rozgrywający swoje mecze w fińskiej Veikkausliiga.

Sztokholm

Największe miasto oraz stolica Szwecji. Samo miasto położone jest na 14 głównych wyspach jednak cały obszar stołeczny położony jest na ok.. 24000 wysp. Turyści nie będą mieli na co narzekać podczas zwiedzania - piękne zabytki architektoniczne, muzea oraz pozostałe atrakcje pozostawią niezapomniane wrażenia w każdym kto się tam wybierze.

Helsinki

Stolica oraz największe miasto Finlandii. Również tutaj nie brakuje atrakcji turystycznych. W mieści znajduje się ponad 35 muzeów, wiele zabytków oraz miejsc ściśle związanych z historią kraju. Niewątpliwą atrakcją jest dzielnica Kruununhaka gdzie zobaczyć można ocalałe z pożaru w 1812 roku XVI-XVII-wieczne domostwa.

Tallinn

Stolica oraz największe miasto Estonii. W architekturze wielu zabytków, najczęściej obiektów sakralnych, widać wpływy protestanckie oraz prawosławne. Warto wspomnieć, że stare miasto zostało w 1997 wpisane na listę światowego kulturowego dziedzictwa ludzkości UNESCO. W mieście działa także najstarsza w Europie apteka, która prowadzi swoją działalność nieprzerwanie od czasów średniowiecza.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.