31 paź 2009

Targi turystyczne - Tour Salon, Poznań 2009

W dniach 21.10 - 24.10.2009 r., w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Już po raz dwudziesty - na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich doszło do konfrontacji wystawców z licznych krajów z liczną jak co roku publicznością poszukującą nowych pomysłów na wypoczynek.

Ekspozycje wystawców na Tour Salon Na tarkach Tour Salon w Poznaniu Hale wystawowe, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi Tour Salon są znakomitym miejscem prezentacji różnych krajów, regionów w świecie jak i w Polsce, gmin, miast, narodowych organizacji promocji turystycznej, biur podróży, touroperatorów, hoteli i obiektów wypoczynkowych, przewoźników, organizacji turystycznych, firm świadczących usługi turystyczne oraz wydawnictw i stron internetowych Poza tym przedstawiciele branży mają okazję do zawierania nowych kontaktów handlowych i uczestniczenia w licznych spotkaniach biznesowych.

Na specjalną uwagę zasługują wystawcy prezentujący ekspozycje specjalne, do których należą:

 • Wyspa Zdrowia - sanatoria, uzdrowiska, hotele i obiekty oferujące SPA&WELLNESS
 • Extreme - turystyka aktywna skupiająca nietypowe eventy, sporty ekstremalne
 • Turystyka biznesowa - obiekty kongresowe, konferencyjne, szkoleniowe, firmy szkoleniowe, agencje reklamowe i PR

Nowością jaka pojawiła się na targach, była ekspozycja - Port Lotniczy Tour Salon prezentująca turystykę lotniczą, oferty przewoźników lotniczych, lotnisk.

Do najważniejszych wydarzeń w czasie trwania targów z pewnością można zaliczyć - Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych TOUR FILM, który skupił szeroką publiczność.

Jak co roku licznie zgromadzeni wystawcy promowali swoje branże jak i prezentowali liczne oferty. Liczne prezentacje pozwalały zaznajamiać się publiczności z różnymi branżami turystycznymi wśród, których można było znaleźć między innymi wystawców z Polski i Europy prezentujących transport morski.

 • UNITY LINE - SZCZECIN
  • Należy do jednej z największych firm armatorskich obsługujących przewozy promowe na morzu bałtyckim. Promy pasażerskie (Skania i Polonia) kursują na trasie Polska - Szwecja.
   1. Świnoujście - Ystad
   2. Świnoujście - Trelleborg
 • Poza obsługą ruchu pasażerskiego Unity Line może poszczycić się pięcioma jednostkami obsługującymi rynek cargo (promy ładunkowe: Jan Śniadecki, Kopernik oraz promy ładunkowo-pasażerskie: Gryf, Galileusz i Wolin)
 • NORFOLK LINE
  • Przewoźnik z tradycjami, oferujący przewozy promowe do Anglii, Irlandii i Szkocji. Armator zapewnia stałe połączenia towarowo-pasażerskie pomiędzy:
   1. Dover - Dunkierka
   2. Rosyth - Zeebrugge
   3. Liverpool - Belfast
   4. Liverpool - Dublin
 • FJORD LINE
  • Promy armatora zapewniają stały transfer towarów oraz osób na trasach do Norwegii. Rejsy nowoczesnymi jednostkami morskimi odbywają się pomiędzy:
   1. Hirtshals - Kristiansand
   2. Hirtshals - Stavanger
   3. Hirtshals - Bergen

Odwiedzając tegoroczne targi można było odnieść wrażenie, że tracą one nieco na atrakcyjności w stosunku do ostatnich imprez targowych związanych z turystyką. Pozostajemy w nadziei, że tak się jednak nie stanie. Liczymy na większe zainteresowanie przyszłorocznymi targami firm związanych z branżą morską, jak również z przewozami promowymi.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.