19 wrz 2009

Korsyka, Sardynia - połączenia promowe

Z ziemi włoskiej do francuskiej - połączenia promowe na trasie Livorno - Bastia

Wieża warowna na Sardynii, widok na wspaniałe nabrzeże Cytadela i port na Korsyce, widok od strony morza Przepiękna, piaszczysta plaża Korsyki

"Ile de Beaute" - Wyspa piękności, kraina kontrastów: luksusu - prostoty, nowoczesności - tradycji, gwaru - ciszy, wyspa kolorów i niezapomnianych widoków - Korsyka po prostu.

Na wyspę dostać się można zarówno drogą powietrzną jak i morską - wykorzystując połączenia promowe. Jednym z armatorów oferujących regularne rejsy na trasie Livorno - Bastia jest Corsica Ferries Sardinia Ferries. Z racji tego, że Corsica Ferries i Sardinia Ferries to jeden armator, promy ich są regularnie wymieniane między flotami.

Ponad 1 milion rocznie pasażerów z Francji i Włoch korzysta z połączeń na Korsykę, Sardynię i wyspę Elbę. Nic więc dziwnego, że Corsica Ferries jest pierwszym przewoźnikiem w basenie zachodnim Morza Śródziemnego.

Statki dysponowane przez flotę są znakomicie dostosowane do wszelkich zapotrzebowań pasażerów. Zakupy, wypoczynek, rozrywka jak i posiłek zarówno ten z górnej półki za sprawą restauracji należących do tzw. "Chaine des Rotisseurs" - stowarzyszenia szefów kuchni jak i posiłek po niższych cenach serwowany w restauracjach samoobsługowych - to wszystko oferują statki armatora Corsica Ferries.

Rejs na trasie Livorno - Bastia trwa 4 godziny. Ceny biletów uzależnione są od ilości osób, wielkości auta, terminu rezerwacji (wiadomo im wcześniej dokonuje się rezerwacji tym ceny są korzystniejsze) oraz pory roku.

Koszty za połączenie w jedną stronę plasują się od 69 Euro (2 osoby + samochód). Istnieje możliwość rezerwacji kabin na pokładzie:

 • Kabiny z dwoma łóżkami, prysznicem i wc na górnym pokładzie - od 25 Euro
 • Kabiny z czterema łóżkami, prysznicem i wc na górnym pokładzie - od 35 Euro
 • Kabina luksusowa z dwoma / trzema łóżkami - od 80 Euro

Przykładowe ceny serwowanych posiłków na pokładzie promów:

Posiłek w jednej z restauracji - od 28 Euro z tzw. menu "Coup de Coeur" elementy składające się na posiłek to: aperitif, kanapki, wybrany starter, dania główne z ryb i mięsa, i deser.

Posiłek w formie bufetu samoobsługowego:

 • Śniadanie serwowane w specjalnej ofercie: ciepły napój do wyboru + rogalik + sok pomarańczowy - od 4 Euro
 • Przekąski typu sałatka - od 6.90 Euro
 • Dania z makaronu - od 7.50 Euro
 • Desery - od 3.50 Euro

Przewoźnik Corsica Ferries oferuje regularne akcje tanich biletów tzw. Jackpot.

Oferty tego typu pozwalają na znaczne obniżenie kosztów podróży.

I tak w ofercie Jackpot połączenie na trasie Livorno - Bastia plasuje się od 20 Euro w jedną stronę - opłata obejmuje jedną osobę, samochód i podatki.

* Warunki taryfy Jackpot:

 • taryfa ta ważna jest dla osób i samochodu
 • bilet w taryfie Jackpot nie podlega zwrotowi a wszelkie zmiany są możliwe za opłatą w wysokości 30 Euro na każdej trasie
 • pojazd nie może przekraczać w taryfie
  • Kat. A - 4 m długości, 2 m szerokości, 2.40 m wysokości
  • Kat. B - 5 m długości, 2 m szerokości, 2.40 m wysokości
  • w przypadku kiedy wymiary pojazdu znajdują się pomiędzy 1.90 m a 2.40 m wysokości obowiązują opłaty według aktualnie obowiązującej taryfy

Przewoźnik Corsica Ferries oferuje zatem nie tylko komfort podróży, ale również pozwala zmniejszać koszty przepraw promowych mając w ofercie taryfy promocyjne. Dla osób pragnących dostać się na Korsykę Armator stwarza dogodne warunki by przybyć do portu Bastia i zacząć podróż wgłąb wyspy.

Rezerwacji można dokonywać poprzez formularz rezerwacji On-Line.

KomentarzeKomentarze

Napisał: Andrzej z Gliwic, [08.10.2009]

Dlaczego tak mało się pisze o samochodzie z przyczepą czy są jakieś promocje na promach czy tez nic nie ma i prom będzie kosztować ok. 500 euro w lipcu???

Napisał: Administrator, [13.10.2009]

Przejazd samochodem z przyczepką jest oczywiście możliwy. Informacja jest szczątkowa ponieważ jest to stosunkowo mało popularna forma przeprawy w stosunku do przepraw typowo samochodowych. Jeśli chodzi o konkretne rejsy z przyczepą to najlepiej dowiadywać się bezpośrednio w naszym biurze z maksymalnie sporym wyprzedzeniem. Promocje nie są rzadkością i są dobierane indywidualnie w zależności od wielkości auta i przyczepy.

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.