31 paź 2009

Targi turystyczne - Tour Salon, Poznań 2009

W dniach 21.10 - 24.10.2009 r., w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. Już po raz dwudziesty - na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich doszło do konfrontacji wystawców z licznych krajów z liczną jak co roku publicznością poszukującą nowych pomysłów na wypoczynek.

Czytaj dalejCzytaj dalej...


27 paź 2009

Eurotunnel - informacje ogólne

Plany rozwinięcia transportu pomiędzy Francją a Anglią powstawały już od początku XVIII wieku, kiedy to francuski inżynier Albert Mathieu zaprojektował tunel którym docelowo miały przejeżdżać dorożki - plan ten nie wypalił. Kiedy po roku 1980 rozwinął się transport kolejowy powrócono do pomysłu wybudowania tunelu łączącego Francję z Anglią, tunelem tym miały kursować pociągi. Pomysł ten okazał się być bardzo trudny w realizacji i aż do roku 1945 nie stworzono konkretnych planów a jedynie szkice, które nie zostały wprowadzone w życie.

Czytaj dalejCzytaj dalej...


14 paź 2009

Sztorm na Bałtyku

W górach śnieg, w centrum zimno a na wybrzeżu sztormowo, synoptycy nie przewidują poprawy wręcz przygotowują ludzi na najgorsze. Szacowana prędkość wiatru miała wynosić 50-70 km/h jednak prognozy nie sprawdziły się a nawet zaskoczyły, gdyż prędkość wiatru wynosiła 90 w porywach do 120 km/h.

Czytaj dalejCzytaj dalej...


13 paź 2009

Norfolkline - rejsy do Francji, Anglii i Irlandii

Nowoczesna flota Norfolkline dostarcza w dzień czy w nocy komfort transportu oraz niezawodność przez cały rok. Przewoźnik oferuje codzienne połączenia pasażerskie jak i przewóz towarowy w basenie morza irlandzkiego, morza północnego oraz na kanale La Manche. Należy jednak zauważyć, że linia nie przewozi pieszych pasażerów i grup autokarowych, w związku z tym zmniejszają się kolejki podczas odpraw jak i tłok na promach w czasie podróży.

Czytaj dalejCzytaj dalej...


04 paź 2009

Color Line - promy do Norwegii

W 1990 roku doszło do połączenia dwóch spółek norweskich Jahre Line oraz Norway Line w wyniku którego powstała spółka Color Line AS. Armator kursuje między siedmioma portami łącząc cztery kraje: Norwegię, Szwecję, Danię i Niemcy. Od 1996 roku Color Line AS przejęło Larvik Line a w 1998 roku do spółki dołączył Scandi Line. Dzięki takim rozwiązaniom partnerskim Klienci Color Line AS mogą korzystać z bogatych opcji połączeń promowych. Nic wiec dziwnego, że 4,5 miliona osób rocznie korzysta z transportu jaki oferuje Armator.

Czytaj dalejCzytaj dalej...