29 wrz 2020

Statek Viking Line na mieliźnie

Na archipelagu Wysp Alandzkich, pomiędzy Szwecją a Finlandią, w niedzielę 20.09, osiadł prom fińskiego Armatora Viking Line, Amorella. Żadnej z prawie 300 osób przebywających na promie nic się nie stało.

Statek Viking Line Prom Viking Line Viking Line

Do zdarzenia doszło podczas rejsu z fińskiego Turku do portu w Sztokholmie. W godzinach popołudniowych 200 pasażerów zostało ewakuowanych i przewiezionych do pobliskiego Mariehamn. Statek osiadł na mieliźnie, w miękkim, glinianym dnie. Po sprowadzeniu statku do Finlandii będzie można określić szkody. Na chwilę obecną wiadomo, że dno statku jest uszkodzone. Ustaleniem dokładnej przyczyny zdarzenia zajmie się grupa dochodzeniowa.

Największym priorytetem było odzyskanie przez pasażerów pojazdów jakie pozostały na statku. Do momentu powrotu Amorelli na morze, trasę Turku-Åland-Sztokholm będzie obsługiwał siostrzany prom – Gabriella.

Statek MS Amorella został wybudowany w 1988 roku w stoczni w Chorwacji (ówczesna Jugosławia). Przez większość czasu pływał na trasie Turku - Mariehamn / Långnäs - Sztokholm. Statek wcześniej był wyciągany z podobnych opresji w 2010 oraz w 2014 roku. Na szczęście podczas żadnego zdarzenia nie ucierpiał nikt z pasażerów ani załogi.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.