12 cze 2019

Nowy dyrektor generalny DFDS

Od maja 2019 roku obowiązki dotychczasowego dyrektora generalnego DFDS przejmie Torben Carlsen. Obecny dyrektor, Niels Smedegaard po 12 latach pracy na stanowisku dyrektora, obejmie stanowisko w zarządzie.

Prom DFDS Prom DFDS Prom DFDS

"Mój czas w DFDS był fantastyczną podróżą i jestem dumny z postępu, jaki dokonał się w firmie, jej pracownikach, klientach i udziałowcach od kiedy dołączyłem" - powiedział Smedegaard.

Swoją przygodę z DFDS na stanowisku dyrektora generalnego Smedegaard rozpoczął 1 stycznia 2007 roku. Pod koniec kwietnia 2019 roku opuści swoje dotychczasowe stanowisko pracy. Claus V. Hemmingsen, przewodniczący zarządu, stwierdza: "Niels dokonał imponującej transformacji DFDS. W czasie, gdy prowadził firmę, jej rozmiar się podwoił. DFDS jest dziś o wiele bardziej dochodową firmą, a wysoko wykwalifikowani pracownicy są dobrze przygotowani do dalszego rozwoju i radzenia sobie z wyzwaniami, które przyniesie przyszłość, w tym Brexit i rosnące zapotrzebowanie na cyfryzację."

Nowy dyrektor generalny Torben Carlsen pracę w DFDS rozpoczął jako członek zarządu i dyrektor finansowy w 2009 roku. Pięćdziesięcioczterolatek może pochwalić się dużym, międzynarodowym doświadczeniem w zarządzaniu, z wysokimi stanowiskami w Szwajcarii i USA, głównie w branży lotniczej. "Cieszę się, że będę mógł współpracować z resztą kierownictwa i wieloma wykwalifikowanymi kolegami, aby kontynuować dobry rozwój DFDS, w oparciu o strategiczne plany, które opracowaliśmy w ścisłej współpracy z Zarządem" - skomentował Carlsen.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.