30 maj 2019

Deklarowanie pojazdów płynących na Islandię

Islandzki urząd celny wprowadził obowiązek przesyłania dodatkowych informacji dotyczących pojazdów płynących w jedną stronę z Dani do Islandii.

Islandia Islandia Islandia

Deklaracja obowiązuje dla wszystkich rodzajów pojazdów, przyczep kempingowych, jak również dla zwykłych samochodów osobowych i motocykli.

Dla każdego z pojazdów należy wypełnić specjalny formularz E9, który znajduje się na stronie tollur.is/library/Skrar/Eydublod/E9.pdf - deklarację należy pobrać, zapisać, uzupełnić i w formie pliku pdf odesłać na adres e-mail: e9@smyrilline.fo

Jedną deklarację należy wydrukować i mieć ze sobą w samochodzie podczas podróży. Jeśli deklaracja nie zostanie wysłana na podany powyżej adres e-mail, podczas przypłynięcia na Islandię mogą nastąpić problemy w porcie. Wszelkie sprawy celne, pobranie, uzupełnienie, wysłanie i wydrukowanie deklaracji należy załatwić we własnym zakresie.

O więcej szczegółów można dopytać bezpośrednio pod adresem e-mail: e9@smyrilline.fo * A promy na Islandię można rezerwować bezpośrednio na stronie Prom na Islandię.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.