25 lip 2018

Promy hybrydowe i flota pasażerska

Polska Żegluga Morska, która jest jednym z największych armatorów w Europie, głównie zajmuje się przewozem promami towarów oraz pasażerów. Firma posiada w swojej flocie 56 statków: w tym masowce, siarkowe i promy pasażersko-osobowe. I właśnie o ten typ promów zostaną zwiększone zasoby spółki podlegającej PŻM - Unity Line. Podano oficjalny komunikat, że firma zamierza kupić cztery promy o napędzie hybrydowym. Jednostki mają zastąpić promy kursujące na trasach Świnoujście-Ystad i Świnoujście-Trelleborg. Będą mogły przewieźć ok. 500 pasażerów i prawie 80 członków załogi. Na pokładach do użytku dla pasażerów będzie 212 kabin i 48 foteli. Dodatkowo na promach znajdziemy również restauracje, sklep, dyskotekę.

Każdy ze statków będzie miał 204 m długości. Promy nowej generacji napędzane będą paliwem LNG, czyli ciekły gaz ziemny - jest to paliwo bardzo ekologiczne i coraz częściej wprowadzane do jednostek pływających.

Aby przyjąć nowe promy konieczna będzie rozbudowa nabrzeża w Ystad, wtedy będą mogły tam dopływać promy o łącznej długości 250 m. Nowe promy Unity Line będą miały zaprojektowane proste mechanizmy ułatwiające ich wydłużenie o 21 m.

Promy hybrydowe

Do kolejnych innowacyjnych rozwiązań, w jakie mają być wyposażone promy, można dopisać możliwość umiejscowienia na pokładach generatorów wiatrowych, które miałyby pobierać energię z wiatru w czasie postoju w porcie a także w czasie rejsu.

PŻM ma bardzo ambitne plany będziemy więc trzymać kciuki za ich pozytywne zakończenie i czekamy na więcej informacji o terminach wejścia nowych jednostek na trasy.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.