14 gru 2017

Mission: Impossible 6 w Norwegii

Twórcy najnowszej części kultowego filmu Mission: Impossible, zdecydowali się na kilka dni zdjęć filmowych w najbardziej spektakularnym miejscu w Norwegii - skalnej Ambonie w Rogaland.

Na początku roku, gmina Forsand dostała nietypową prośbę od producentów "Mission: Impossible 6". Prośba dotyczyła uzyskania pozwolenia na sfilmowanie ujęć za pomocą helikoptera na klifie Preikestolen. Władze gminy zgodziły się, oraz zdecydowały o całkowitym zamknięciu atrakcji dla turystów na czas zdjęć. Władze są bardzo przychylnie nastawione do wydarzenia, twierdząc, że będzie to pozytywna reklama dla Norwegii. Całe przedsięwzięcie jest tajemnicze. Nikt nie zdradza szczegółów, a wejście na szlak prowadzący na klif, w trakcie pracy było pilnowane przez ochroniarzy.

Rogaland

Pierwotny termin, który wyznaczono na wrzesień, został przełożony z powodu kontuzji hollywoodzkiego gwiazdora Toma Cruise’a. Amerykańska ekipa filmowa przybyła do Stavanger w niedzielę (05.11). Wtorek był pierwszym dniem nagrywania, ale z powodu silnego wiatru, przerwano ujęcia. W środę pogoda się poprawiła, i ekipa mogła skorzystać ze słońca. Planowo czwartek był ostatnim dniem zdjęć filmowych.

Zakłada się, że sceny zarejestrowane w Preikestolen, odegrają główną rolę w "Mission: Impossible 6". Zespół filmowy poinformował, że Tom Cruise zamierza wspiąć się na szczyt góry, czym prawdopodobnie zakończy się film.

U boku Toma Cruise’a w MI6 zagrają m.in. Rebecca Ferguson i Henry Cavill. Premiera najnowszej części słynnego cyklu Mission: Impossible została zaplanowana na drugą połowę 2018 roku.

Preikestolen w Holywood

Wysoki na ponad 600 m klif Preikestolen, znany również jako Ambona należy do jednej z największych atrakcji turystycznych Norwegii. Ambona to idealny prostokątny kawałek skały, którego szczyt stanowi platforma o wymiarach 25m x 25 m, z prosto opadającymi ścianami do pięknego fiordu Lysefjord. Szlak prowadzący na Preikestolen jest dość łatwy. To delikatny ok. 2 godziny spacer po prawie płaskim terenie, z kilkoma łatwymi podejściami. Powstała 10 tys. lat temu, a odkryto ją dopiero w 1990 roku. Miejsce te przyciąga każdego roku kilkaset tysięcy turystów z całego świata ze względu na zapierające dech w piersiach widoki. Uważana jest za jedną z cudów natury. Portal CNN zamieścił na swojej stronie listę 50 cudów natury - miejsc, które zachwycają spektakularnymi widokami. Na samym szczycie znalazła się Norwegia i Preikestolen.

Kilka słów o filmie

Mission: Impossible to seria amerykańskich filmów sensacyjnych, powstałych na podstawie serialu telewizyjnego o tym samym tytule. Wszystkie filmy wyprodukował sam Tom Cruise, który wcielił się również w postać głównego bohatera. Seria filmów ukazuje przygody Ethana Hunta, członka elitarnej rządowej jednostki Impossible Mission Force, który zmuszany jest w każdej części wykonywać skrajnie trudne misje. Pierwsza premiera odbyła się w 1996 roku.

Podróżując z Polski do Norwegii, bezpieczną oraz wygodną formą transportu jest rejs promem. Aby dostać się na klif Preikestolen, można popłynąć z Niemiec do Danii (Rostock - Gedser), następnie z Dani do Norwegii (Hirtshals - Stavanger).

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.