05 paź 2016

Islandia - kraina ognia i lodu

Islandia położona jest na archipelagu Vestmannayeyjar na pograniczu Oceanu Atlantyckiego i Arktycznego i podzielona jest na 23 regiony oraz 14 niezależnych miast.

Islandia Islandia Islandia

Ze względu na położenie wyspy, większą jej część zajmują lodowce, wulkany i gejzery. Gorące, termalne źródła, znajdują się w każdej, nawet najmniejszej miejscowości i są jedną z najciekawszych Islandzkich atrakcji.

Mimo iż klimat nie rozpieszcza a lato trwa zaledwie dwa miesiące to fauna jest bardzo bogata. Piękne klify zamieszkałe przez ptaki, jaskinie, przejrzyste jeziora, fiordy i wielkie kaskady wodospadów to miejsca, po których wędrówka dostarcza wielu wrażeń, a niewielkie miasteczka z małymi, drewnianymi, czerwonymi domkami stwarzają magiczny klimat.

Głównym źródłem dochodów dla mieszkańców jest rybołówstwo a połowa mieszkańców, czerpie zyski z usług turystycznych. Turyści docierają na Islandię promem lub samolotem. Rok w rok wyspę odwiedzają tysiące turystów, głównie z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Coraz częściej wyspę odwiedzają także turyści z Polski.

Region jest nastawiony na odwiedziny turystów natomiast ich ilość każdego roku zostaje ograniczona aby nie dopuścić do dewastacji krajobrazu naturalnego. Utworzono na Islandii Park Narodowy Vantajokull, na terenie którego znajduje się jeden z największych lodowców w Europie. Lodowiec Vantajokull, jest jedną z bardziej interesujących i ekstremalnych atrakcji turystycznych, po której każdego dnia wspinają się zapaleni śmiałkowie mocnych wrażeń.

Każdego roku na wyspę przybywają rzesze turystów chcących odetchnąć od trudów codziennego życia i móc cieszyć się ciszą i spokojem w otoczeniu pięknych krajobrazów.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.