16 cze 2016

Podróż z dreszczykiem

Już niedługo wakacje. Czas relaksu i odpoczynku. Każdy z nas ten czas spędza inaczej. Jedni wybierają czynny wypoczynek drudzy wypoczywają przy dobrej książęce. To właśnie książka jest często nieodzownym przedmiotem naszych podróży.

Ystad Ystad Ystad

Na świecie istnieje wiele gatunków książek ale od kilku lat Europe podbijają powieści kryminale, które stały się jednym z najczęściej czytanych gatunków literackich.

Kryminały, któż z nas ich nie czytał. Mroczne zakamarki, tajemnice, spiski i czarne charaktery. Wszystkie zwroty akcji przykuwają nasza uwagę i z każdym wersem wciągają coraz bardziej, sprawiają, że stajemy się częścią tej historii.

Henning Mannkell to nazwisko, które pewnie nie jedna osoba słyszała.

Henning Mannkell, to szwedzki pisarz i reżyser urodzony w Sztokholmie. Przez wielu kojarzony jest poprzez twórczość powieści, których głównym bohaterem jest detektyw Kurt Wallender z Ystad. Seria powieści o komisarzu Wallanderze rozpoczęła się w 1991 roku a ostatnia część została wydana w 2013 roku. Komisarz Wallander jest głównym bohaterem w sumie 13 powieści Mannkella’a. Opisują one rozterki i pracę miejscowego policjanta, zmagającego się z problemami życiowymi, którym szuka zapomnienia w pracy. Wallander, każdego dnia próbuje rozwikłać zagadki brutalnych zbrodni. Historia powieści rozgrywa się w Ystad, miasteczku, które zostało przedstawione jako miasto ciemne, podstępne - mające odzwierciedlać psychiczne rozterki bohaterów.

Ystad jest tłem warzeń nie tylko w powieści Mannkella’a ale także książek, szwedzkiej pisarki Camilli Lackberg.

Wybierając się na wycieczkę do Ystad szlakiem Kurta Wallendera, warto zobaczyć dom przy ulicy Mariagatan 10, hotel Continental i komendę policji lub dawny port rybacki wspomniany w książkach Lackberg. Codziennie do miasteczka przybywają miłośnicy szwedzkich kryminałów chcąc poczuć klimat tajemniczości i dreszczyk grozy.

Bilety promowe do Ystad można zakupić na stronie www.promy-retravel.pl lub pod numerem 61 624 64 40.

Życzymy wielu niezapomnianych wrażeń :)

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.