03 lut 2016

Podsumowanie roku przez Viking Line

Viking Line to przewoźnik obsługujący połączenia promowe pomiędzy Finlandią, Szwecją, Estonią i Wyspami Alandzkimi. Co roku siedem statków firmy Viking Line przewozi miliony turystów z całego świata.

Na pokładzie promu Viking Line Prom Viking Line w oddali Prom Viking Line

W 2015 roku statki Viking Line przewiozły 6.568.684 pasażerów, to o 0.6 procent mniej niż w roku ubiegłym. Przetransportowano 133.363 tysięcy jednostek ładunkowych, co dało 3 procentowy wzrost w porównaniu do 2014 roku. Na trasie Helsinki - Tallin podróżowało 1 991 072 osób. Liczba przeprawionych pasażerów pomiędzy Helsinkami-Wyspami Alandzkimi-Sztokholmem wyniosła 1 021 145, natomiast ze Sztokholmu na Wyspy Alandzie przeprawiło się ponad 919 tysięcy pasażerów, a z Wysp Alandzkich do Kapellaskar w Szwecji podróżowało 687 369 tysięcy pasażerów. W 2014 roku liczba pasażerów na tej trasie wyniosła 706 tysięcy osób. Jak zapewnia przewoźnik, jedną z przyczyn spadku liczby pasażerów była mniejsza ilość rejsów na tej trasie.

Jak powiedział prezes i dyrektor generalny Viking Line Jan Hanses "liczba prawie 6,6 miliona przewiezionych pasażerów pokazuje, że klienci mają do nas duże zaufanie".

Sytuacja gospodarcza w Rosji miała negatywne skutki dla branży turystycznej co spowodowało obniżenie ilości turystów z Rosji. Obecnie Fińska gospodarka jest w okresie ujemnego wzrostu, natomiast stabilna i dobrze rozwijająca się sytuacja gospodarcza w Szwecji może stać się dla Europy przyszłością i szansą do większego rozwoju. Podróże promami firmy Viking Line wzbudzają coraz większe zainteresowanie pośród mieszkańców Europy i Azji. Bilety na rejsy do Finlandii można zmawiać bezpośrednio na www.promy-retravel.pl

Mimo spadku liczby podróżujących w porównaniu do minionego roku Viking zanotował na swoim koncie dobry i stabilny rok.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.