27 sty 2014

Prywatyzacja PŻB wstrzymana

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało opinię publiczną o odstąpieniu od procesu prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Prom do Szwecji Na promie Polferries Prom Polferries do Nynashamn

Jak podaje MSP powodem odstąpienia od negocjacji był brak porozumienia co do wszystkich "parametrów transakcji", czyli m.in. ceny za pakiet zbywanych akcji spółki pomiędzy Skarbem Państwa a inwestorem. MSP nie podaje jednak kwoty zaproponowanej podczas ostatniej próby prywatyzacji PŻB, aby nie wpływać na przyszłe propozycje. Jednak na razie nie mówi się o wznowieniu procesu prywatyzacji. Według MSP decyzja o ponownym rozpoczęciu prywatyzacji będzie uzależniona od wielu czynników, m.in. od zainteresowania potencjalnych inwestorów. MSP podkreśla, iż zrobi wszystko, aby ewentualna prywatyzacja PŻB odbyła się z korzyścią dla gospodarki, przyszłości spółek, miejsc pracy oraz pakietów socjalnych.

Warto wspomnieć, iż w 2013 roku odnotowano poprawę sytuacji ekonomiczno-finansowej spółki PŻB. Nie zmienia to jednak faktu, iż ogólna sytuacja PŻB nadal. jest trudna, ponieważ przedsiębiorstwo nie jest w stanie przystosować swoich jednostek do nowych wymogów, dotyczących paliw o niskiej zawartości siarki. O tym, czy przedsiębiorstwu uda się utrzymać pozytywne trendy, przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Źródło: www.portalmorski.pl (z dn. 22.01.2014 r.)

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.