16 mar 2013

Transeuropa zwiększa liczbę przepraw

W styczniu br. przewoźnik Transeuropa Ferries wprowadził nową jednostkę, która pływa pomiędzy Oostende a Ramsgate (Belgia - Wielka Brytania). Liczba przepraw na tej trasie zwiększyła się dzięki temu do 12 w ciągu dnia. Do tej pory trasa była obsługiwana przez dwa statki - Larkspur i Gardenia. Rejs trwa 4 godziny.

Prom Transeuropa Ferries - Larkspur Prom Larkspur - Transeuropa Ferries Prom Gardenia - Transeuropa Ferries

Nowy prom to Ostend Spirit, który należał do PO Ferries i operował na trasie Dover-Calais. Teraz będzie pływał pod banderą brytyjską. Jednostka może pomieścić do 85 samochodów ciężarowych, 250 samochodów osobowych i 1400 pasażerów.

Transeuropa Ferries jest częścią grupy Transeuropa Shipping Line, która działa na rynku od 1998 roku. Armator od początku skupił się wyłącznie na połączeniu pomiędzy belgijskim miastem Oostende a miejscowością Ramsgate w północnej Anglii. Początkowo firma zajmowała się tylko przeprawami frachtowymi, natomiast od 2004 roku oferuje także przewozy pasażerskie.

Dyrektor Generalny Transeuropa - Dominique Penel - jest dumny, iż udało im się zakupić nową jednostkę, bo dzięki temu mogą jeszcze sprawniej obsługiwać podróżujących. W związku z ciągle zwiększającym się ruchem pomiędzy kontynentem a Wielką Brytanią jest to z pewnością duże ułatwienie dla Klientów.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.