02 lis 2012

Tour Salon 2012

23. edycja targów Tour Salon już za nami. W tym roku targi odbyły się w dniach 24 - 27 października. Jak co roku na Międzynarodowe Targi Poznańskie zjechali się wystawcy i zwiedzający z różnych stron świata. Dwa pierwsze dni były to tzw. dni branżowe, podczas których przedstawiciele firm i agencji turystycznych mieli możliwość spotkania się, wymiany doświadczeń i rozpoczęcia współpracy. Dwa kolejne dni były otwarte dla klientów indywidualnych, którzy poszukiwali inspiracji dla swoich podróży.

Tour Salon 2012 Jedno ze stoisk targowych Prezentacje na Tour Salon w Poznaniu

Gościem specjalnym Tour Salon 2012 była Elżbieta Dzikowska, szerokiej publiczności znana z programu przyrodniczego Pieprz i Wanilia który prowadziła z mężem, Tonim Halikiem. Podróżniczka kojarzona jest również z publikacjami Groch i Kapusta, w których opowiadała o najpiękniejszych regionach Polski.

Na targach prezentowało się ok. 650 wystawców. Przedstawiali oferty wyjazdów do takich odległych miejsc jak: Singapur, Republika Seszeli, RPA, Indie, Malezja, Stany Zjednoczone czy Brazylia. Nie zabrakło oczywiście propozycji spędzania wolnego czasu w Polsce i w krajach europejskich.

"W cztery dni dookoła świata" to hasło tegorocznych targów, które doskonale oddaje atmosferę całego spotkania. Nie często mamy możliwość zapoznania się z atrakcjami państw z różnych zakątków świata, w jednym miejscu i w tak krótkim czasie. Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. show "Śladem szeptu amazońskiego potoku", prezentację Wyspy Nurków, prezentację autokaru piłkarzy Lecha Poznań, warsztaty "Lataj z głową" - czyli co nieco o tanim lataniu.

Krajem Partnerskim tegorocznych targów była Palestyna - serce Ziemi Świętej. Współcześnie Palestyna to obszar w Izraelu, Autonomii Palestyńskiej i Jordanii. Mimo, iż Palestyna jest coraz częściej wybieranym przez Polaków kierunkiem, kraj ten nadal. postrzegamy jako odległy i tajemniczy. Palestyna przyciąga Polaków przede wszystkim miejscami związanymi z chrześcijaństwem i działalnością Chrystusa.

Regionem Partnerskim Tour Salon 2012 była Małopolska, która promowała się pod hasłem “Tu warto trafić". Małopolska słynie zarówno z piękna przyrody, jak i bogatego dziedzictwa kulturowego. W jej granicach znajduje się ponad 6000 km znakowanych szlaków turystycznych, w tym ponad 3000 km szlaków górskich. Kraków, kopalnia soli w Wieliczce, zespół architektoniczno-parkowy Kalwaria Zebrzydowska, muzeum Auschwitz-Birkenau, drewniane kościółki to stałe punkty programu podczas zwiedzania Małopolski.

Tour Salon jak co roku zgromadził rzesze zwiedzających. Nie da się jednak ukryć, iż targi nie cieszyły się takim zainteresowaniem, jak to bywało w latach poprzednich. Wystawców było znacznie mniej, a co za tym idzie - mniejsza liczba zwiedzających. Miejmy nadzieje, iż kolejny Tour Salon miło nas zaskoczy. Do zobaczenia za rok!

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.