25 maj 2012

Bornholm - sezon 2012 - majówkowe otwarcie

Sezon 2012 na Bornholmie można uznać za otwarty. Podczas tegorocznego, wyjątkowo długiego, weekendu majowego Bornholm odwiedziło kilkaset turystów z Polski. Można się zastawiać co takiego kryje w sobie ta niewielka wyspa, skoro co roku udaje jej się przyciągnąć tysiące podróżujących. Niektórzy jadą na Bornholm po raz pierwszy, urzeczeni idyllicznymi krajobrazami ze zdjęć. Inni wracają co roku, stęsknieni za pięknem i spokojem "Majorki Północy".

Plaża w Dueodde Na rynku w Svaneke Ruiny zamku Hammershus

Bornholm wabi turystów swoją egzotyczną urodą od ponad 150 lat. Wyspa jest popularnym miejscem wypoczynku szczególnie wśród Norwegów, Szwedów, Niemców, Holendrów, samych Duńczyków oraz Polaków, których liczba wzrasta z roku na rok.

Bornholm jest postrzegany jako ostoja spokoju, gdzie nikt się nigdzie nie spieszy, a wszystko odbywa się blisko i w otoczeniu natury. Jest to miejsce, które jeszcze nie przesiąkło całkowicie cywilizacją Zachodu. Jednocześnie wyspa jest doskonale przystosowana do przyjmowania rok rocznie tysięcy turystów. Infrastruktura jest znakomicie rozbudowana. Na wyspie znajdują się setki domków, hoteli, pensjonatów i kempingów o bardzo zróżnicowanym standardzie. Dzięki temu każdy turysta znajdzie dogodne zakwaterowanie dla siebie i swoich najbliższych. Bornholm jest wyspą przyjazną rodzinom, także tym, wyjeżdżającym z bardzo małymi dziećmi.

Lato na wyspie jest długie i ciepłe. Dzięki łagodnemu klimatowi można napotkać tu takie egzotyczne rośliny, jak figi, winogrona i morwy. Klify, morze, małe jeziorka, lasy, piaszczyste plaże, skaliste wybrzeża - to wszystko czeka na nas na Bornholmie i sprawia, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce wypoczynku.

Bornholm jest szczególnie polecany osobom, lubiącym zwiedzanie z perspektywy jazdy na dwóch kółkach i miłośnikom pieszych wędrówek. Trudno znaleźć inne miejsce tak przyjaźnie nastawione do rowerzystów. Wyspa kryje w sobie nie tylko cuda natury, ale także liczne, małe i urocze miasteczka z zabytkowymi budynkami mieszkalnymi i sakralnymi. Miłośnicy kultury i sztuki znajdą tutaj muzea, w których warto zatrzymać się chociaż na chwilę, aby lepiej poznać tą cudowną wyspę. Na uwagę zasługuje również oferta imprez organizowanych w sezonie na Bornholmie, m.in.: Rajd starych samochodów (lipiec), Festiwal jazzowy w Allinge (lipiec), Bornholm Rundt 2012 - 28 Rajd rowerowy wokół Bornholmu (sierpień), ponadto koncerty, maratony, regaty i wiele innych wydarzeń.

Wakacje lada dzień, sezon ruszył pełną parą, dlatego warto pomyśleć o zorganizowaniu długo oczekiwanego wypoczynku. Może obrać kierunek Północ i przekonać się, że Północ Europy to nie koniecznie zimno, wiatr, deszcz i śnieg...

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.