03 lut 2012

Symbol igrzysk olimpijskich zawisł

W lipcu 2012 roku rozpoczną się letnie igrzyska olimpijskie w Londynie. Organizatorzy od miesięcy ciężko pracują, aby do lipca wszystko było zapięte na ostatni guzik.

W ubiegłym tygodniu symbol igrzysk olimpijskich - pięć pierścieni - zawisł nad wjazdem do tunelu, łączącego Francję z Anglią. Warto pamiętać, iż Eurotunel jest jednym z głównych sposobów dotarcia z kontynentu do Anglii. W ten sposób organizatorzy igrzysk dają światu do zrozumienia, że są już gotowi do igrzysk i do przyjęcia tysięcy kibiców z różnych stron świata.

Pierścienie, instalowane przez dwie noce przez dwóch alpinistów, są wysokie na prawie pięć metrów i szerokie na ok. 10 metrów. Symbol olimpijski odzwierciedla ideały Pierre de Coubertin, uważanego za ojca nowożytnych igrzysk. Pięć różnokolorowych przecinających się kół symbolizuje zarazem różnorodność, jak i jedność ludzi zamieszkujących Ziemię. Od lat inspiruje sportowców i jednoczy ludzi na całym świecie. Poszczególne kolory symbolizują kontynenty: niebieski – Europę, czarny – Afrykę, czerwony – Amerykę, żółty – Azję i zielony – Australię.

Igrzyska w Londynie potrwają od 27 lipca 2012 r. do 12 sierpnia 2012 r.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.