13 gru 2011

Norman Spirit - nowy prom na trasie Dunkierka-Dover

Od 1 grudnia na trasie Dunkierk-Dover, obsługiwanej przez firmę DFDS Seaways pływa dodatkowy prom, który ma usprawnić ruch na tej trasie, dzięki zwiększonej liczbie przepraw na dobę.

Firma zdecydowała się na wprowadzenie nowej jednostki z powodu nasilenia ruchu na tej trasie, które jest wynikiem problemów firmy Seafrance, obsługującej trasę Calais-Dover. Przeprawa promowa na tej trasie jest znacznie tańsza niż przejazd Eurotunelem, co dodatkowo przyczynia się do zwiększonego ruchu, szczególnie teraz w okresie świątecznym. Oprócz wzrostu częstotliwości rejsów zmniejszy się także czas oczekiwania w porcie na odprawę.

Zastępca dyrektora DFDS Peder Gellert Pedersen powiedział, iż firma zdecydowała się wprowadzić nową jednostkę, aby uniknąć kolejek na terminalach. Teraz oferują swoim klientom przeprawy co półtorej godziny, a nie, jak dotychczas, co dwie godziny. "To rozwiązanie z pewnością zredukuje czas oczekiwania oraz przywróci wysoki standard, do którego pasażerowie promów DFDS Seaways są przyzwyczajeni" - dodał Pedersen.

NORMAN SPIRIT został wypożyczony od firmy LD Lines i może zabrać na pokład 1850 pasażerów, 250 samochodów, 75 samochodów ciężarowych. Na pokładzie znajdują się: restauracje, sklepy, miejsca siedzące. NORMAN SPIRIT będzie pływał na trasie Dunkierka-Dover do czasu przywrócenia normalnego porządku usług promowych na Kanale La Manche. Prom pływa pod banderą francuską.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.