10 lis 2010

Pożar promu Stena Britannica

We wtorek 09.11.2010 na pokładzie promu Stena Britannica, znajdującego się w Stoczni Remontowej w Gdańsku, wybuchł pożar. Ogień pojawił się ok. godziny 13:00 pomiędzy pokładem 9 a 10 (pokład samochodowy). Na miejscu zdarzenia pojawiło się szybko 10 zastępów straży pożarnej. Z pokładu natychmiast ewakuowano wszystkich pracowników.

Prom Stena Britannica Stena Britannica i widok na dziób promu Stena Britannica i widok na rufę promu

Jak zapewnił Tadeusz Konkol, rzecznik KW PSP w Gdańsku, nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. Akcja gaszenia pożaru była niezwykle utrudniona. Obiekt był bardzo zadymiony co utrudniało widoczność, a wąskie korytarze nie pomagały w przeprowadzanej akcji. Zdaniem rzecznika stoczni Janusza Woźniaka, intensywne zadymienie pokładu jest najprawdopodobniej winą pianki izolacyjnej znajdującej się w kabinach. Jak dodaje, jednostki tego typu wyposażone są w grodzie ogniowe, dzięki którym pożar nie może się rozprzestrzeniać.

Prom Stena Britannica należy do szwedzkiego armatora Stena Line. Prowadził regularne rejsy na trasie łączącej Anglię z Holandią. W Stoczni Remontowej znajduje się od przeszło tygodnia - na promie ma zostać zamontowanych ok. 100 nowych kabin. Jak donosi Agnieszka Zembrzycka, rzeczniczka prasowa Stena Line, na chwilę obecną nie można ocenić ewentualnych zniszczeń ani dokładnej przyczyny wybuchu pożaru.

W styczniu, po przebudowie kabin, pokładu samochodowego oraz przestrzeni pasażerskich, prom ma wrócić do żeglugi na linii łączącej Szwecję z Niemcami.

KomentarzeKomentarze

Napisał: tomaszz, [22.11.2010]

Widać, że te statki to mnie bezpieczne niż samoloty :) Pozdrawiam piratów z Łodzi :)

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.