09 lis 2010

Bornholmstrafikken zmienił nazwę

Począwszy od 1 października 2010 r. cieszący się dużą popularnością przewoźnik Bornholmstrafikken wraz z całą firmą zmienił nazwę na Faergen. Armator wchodził w skład firmy Nordic Ferry Services z siedzibą główną znajdującą się na Bornholmie. Obecnie armator nosi nazwę BornholmerFaergen. Zmiana nazwy objęła także wszystkie pozostałe składowe firmy Nordic Ferry Services, które obecnie noszą nazwy: SamsoFaergen, FanoFaergen, LangelandsFaergen oraz AlsFaergen.

Wszystkie jednostki wchodzące w skład floty Faergen zostaną przemalowane. Pierwszym promem, który zostanie poddany gruntownej zmianie kolorystycznej będzie superszybki katamaran Lenora Christina. Prom ten jest o połowę większy od budowanego obecnie Villuma Clausena, który ma trafić na trasę Ronne-Ystad.

Poza zmianą nazwy i nowymi barwami jednostek pływających nic w dotychczasowej działalności spółki się nie zmienia i nadal będzie on odbywał rejsy na Bornholm. Najpopularniejszymi połączeniami oferowanymi przez armatora są Sassnitz (Niemcy)-Ronne, Koge-Ronne oraz Ystad (Szwecja)-Ronne. Bilety na wszystkie trasy można rezerwować dzwoniąc pod nasz nr telefonu. Prosimy jednak zapoznać sie z terminarzem, bowiem promy nie kursują regularnie.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.