21 sie 2010

Prom Scandinavia "od środka"

Prom Scandinavia został wybudowany w 1980 roku w szwedzkiej stoczni Landskronie. Ma długość ok. 150 m i szerokość równą 24,5 m. Pomimo 30 lat prom posiada nowoczesne wyposażenie nawigacyjne, przeciwpożarowe, ewakuacyjne oraz katalizatory NO2, dbające o ochronę środowiska.

m/f Scandinavia Kino na promie Scandinavia Scandinavia - restauracja Vivaldi

Prom posiada osobny pokład na samochody osobowe oraz autonomiczny ciąg komunikacyjny dla samochodów ciężarowych. Na pokładzie 2 znajdziemy salę kinową posiadającą 204 miejsca, pełniącą również rolę dużej sali konferencyjnej. Małą salę konferencyjną znajdziemy na 6 pokładzie, tuż obok recepcji. Na tym samym pokładzie umiejscowiona jest kawiarnia z mini kasynem. Pokład 7 to restauracje Vivaldi i Zorba serwujące rewelacyjne jedzenie oraz Kafeteria. Ponadto na 9 pokładzie coś dla siebie znajdą wielbiciele grillowania, gdyż znajduje się tu Grill Bar z ogródkiem piwnym na pokładzie otwartym. Na 10 pokładzie umieszczono fotele lotnicze oraz Panorama Bar, z którego rozciąga się rewelacyjny widok na morze.

W sumie prom może przewieźć 1808 pasażerów, z czego w kabinach (wewnętrznych i zewnętrznych z pełnym węzłem sanitarnym) 922 osoby. Posiada również kabiny dla osób niepełnosprawnych z dogodnym dostępem komunikacyjnym windami. Jednostka daje również możliwość skorzystania z 202 miejsc w kabinach turystycznych (kuszetki) oraz z foteli lotniczych.

Ponadto prom posiada 3 pokłady ładunkowe, gdzie mieści się odpowiednio:

  • Pokład nr 3 - 38 samochodów ciężarowych lub 180 samochodów osobowych
  • Pokład nr 4 - 160 samochodów osobowych
  • Pokład nr 5 - 160 samochodów osobowych

Pomimo sporych rozmiarów jest to miejsce bardzo miłe i przytulne, a ze względu na liczne atrakcje oraz kafeterie i bar z pięknymi widokami czas spędzony na podróży tym promem wydaje się być za krótki.


Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub poprzez formularz rezerwacji biletów promowych.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.