30 maj 2010

Nowe promy pod banderą Stena Line

Armator Stena Line oddał do użytku jedną z dwóch wyjątkowych jednostek pływających na trasie Hoek van Holland (Rotterdam, Holandia Południowa, Holandia) - Harwich (hrabstwo Essex, Wielka Brytania). Pierwsza z siostrzanych jednostek Stena Hollandica rozpoczęła regularne rejsy 16 maja, Stena Britannica natomiast zacznie pływać jesienią bieżącego roku.

Łączny koszt budowy tych dwóch największych na świecie promów osobowo-towarowych wyniósł około 375 mln funtów szterlingów. Oba promy wybudowano w Niemczech w mieście Wismar w stoczni Wadan Yards należącej do Igora Yusufova - członka zarządu Gazpromu i doradcy Prezydenta Rosji.

Przy budowie Stena Hollandica użyto wszystkich dostępnych obecnie technologii ograniczających negatywny wpływ na środowisko takich jak system katalizatorów, system optymalizacji zużycia energii etc. co czyni prom jedną z najbardziej ekologicznych jednostek pływających po wodach Europy jak i całego świata.

Dzięki swoim sporym gabarytom (łączna długość linii ładunkowej wynosi około 5,5 tys. metrów) zdolna jest pomieścić ok 1200 pasażerów, 310 samochodów ciężarowych i 230 samochodów osobowych.

Na gości Stena Hollandica czeka 538 luksusowych kabin z nowoczesnymi łazienkami i dostępem do telewizji satelitarnej. Do dyspozycji pasażerów oddano m.in.: nowe restauracje i bary, dostęp do bezpłatnego Internetu bezprzewodowego, a także kino, sale konferencyjne i tzw. Living Room - czyli miejsce przeznaczone do oglądania serwisów informacyjnych czy też czytania gazet.

Na pokładzie znajdują się także kąciki przewidziane dla dzieci i młodzieży, a wielbicielom opalania przypadnie do gustu taras z leżakami. Pewne jest, że każdy znajdzie tu miejsce odpowiednie dla siebie.

Relacja z pierwszego rejsu

Prom pływa dwa razy dziennie na trasie Hoek van Holland- Harwich. Trasa ta położona jest bliżej polskiej granicy niż porty we Francji czy Belgii, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Ułatwiono dotarcie do promu bez konieczności korzystania z niebezpiecznych parkingów we Francji i Belgii. Armator oferuje dwa przepłynięcia dziennie do Harwich i dwa do Hoek van Holland (rejs trwa około 7 godzin).

Poniżej podajemy rozkład rejsów:

  • Hoek van Holland-HarwichWypłynięcia codziennie
    14:30 - 20:00
    22:30 - 06:30
  • Harwich- Hoek van HollandWypłynięcia codziennie
    09:00 - 16:30
    23:45 - 07:45

Bilety dostępne są w naszym systemie rezerwacji: Bilety promowe.

KomentarzeKomentarze

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.