13 paź 2009

Norfolkline - rejsy do Francji, Anglii i Irlandii

Nowoczesna flota Norfolkline dostarcza w dzień czy w nocy komfort transportu oraz niezawodność przez cały rok. Przewoźnik oferuje codzienne połączenia pasażerskie jak i przewóz towarowy w basenie morza irlandzkiego, morza północnego oraz na kanale La Manche. Należy jednak zauważyć, że linia nie przewozi pieszych pasażerów i grup autokarowych, w związku z tym zmniejszają się kolejki podczas odpraw jak i tłok na promach w czasie podróży.

Maersk Dunkerque - prom armatora Norfolkline Rejs po kanale, trasa pod mostem Vesselat Sea - jedna z wielu jednostek pływających Norfolkline

Chcąc przedostać się do Irlandii, która słynie z zapierających dech w piersiach krajobrazów, koloru, światła i ruchu wody, jak Klify Moheru, Pierścień Kerry czy Grobla Olbrzyma. Chcąc zachłysnąć się tą jeszcze "nie odkrytą" Irlandią z polami otoczonymi żywopłotami starożytnego Ulsteru z sielskimi krajobrazami hrabstw Offaly albo Tipperary należy pokonać Morze Irlandzkie.

Obsługiwane trasy przez Norfolkline na Morzu Irlandzkim.

 • Liverpool - Belfast (czas przeprawy wynosi około 8 godzin)
 • Liverpool - Dublin (czas przeprawy wynosi około 7 godzin)

Liverpool, Belfast, Dublin to trzy niezmiernie interesujące miasta warte uwagi turystów.

Liverpool - położony na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii to nie tylko drugi po Londynie ośrodek portowy ale przede wszystkim miasto kojarzące się ze słynną czwórką - The Beatles oraz klubem piłkarskim Liverpool F.C.

Belfast - zwany miastem niespodzianek. Entuzjazm, energia mieszkańców Belfastu powoduje niesamowity klimat przyciągający turystów. Architektura miasta wyróżnia Belfast spośród innych miast irlandzkich natomiast artystyczny zakątek skupiony wokół Queen’s University liczne festiwale sprawiają, że miasto wypełnia atmosfera zabawy i rozrywki.

Dublin - to jedna z najbardziej wyrazistych europejskich stolic. To miasto, które jest mieszaniną irlandzkiego uroku i europejskiego szyku. Liczne festiwale artystyczne - muzyczne, literackie, teatralne, liczne puby ze specyficznym klimatem, tłumy ludzi spacerujących w ciągu dnia jak i w nocy ulicami miasta przyczyniają się do poczucia, że Dublin wciąż rozwija się i biegnie do przodu. Z kolei zielone przedmieścia, które rozciągają się wzdłuż Morza Irlandzkiego z widokiem na góry Wicklow sprawiają, że mieszkańcy jak i turyści mogą poczuć się jak w raju sprawą niesamowitych krajobrazów.

Pokonanie kanału La Manche w ciągu 2 godzin to doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców, którzy chcą przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Norfolkline jako jedyny przewoźnik oferuje przeprawy na trasie:

 • Dunkierka - Dover

Dunkierka - należy do najważniejszych portów francuskich, może poczyścić się wspaniałymi plażami rozciągającymi się na ponad 15km. Dunkierka stanowi wspaniałe miejsce dla miłośników sportów wodnych ale również jest miastem, które przyciąga do siebie miłośników zakupów, gdyż mieszczą się tam sklepy bardzo popularnych marek.

Dover - położone jest w hrabstwie Kent, które słynie z krajobrazów przypominających przepiękne ogrody. O mieście tym mówi się "Brama Anglii" z racji tego, że położone jest najbliżej kontynentu europejskiego. Widoki rozpościerające się z białych klifów wzbudzają w ludziach poczucie piękna natury, z kolei słynny zamek w Dover z licznymi tunelami i lochami wywołuje poczucie tajemnicy, która kryje się w murach starego zamku wzniesionego na szczycie klifu. Będą w hrabstwie Kent nie można nie odwiedzić pozostałych przepięknych miejsc takich jak: Maidstone, Canterbury, Folkestone, każde z nich kryje zupełnie inne, ale też i nie zapomniane widoki.

Z Belgii do Szkocji, ze Szkocji do Belgii - taka podróż to tylko z Norfolkline.

Trasy obsługiwane przez armatora:

 • Zeebrugge (Belgia) - Rosyth (Szkocja) - promy odpływające z Zeebrugge przypływają do Rosyth następnego dnia o godz.13 (czasu lokalnego)
 • Rosyth (Szkocja) - Zeebrugge (Belgia) - promy odpływające z Rosyth przypływają do Zeebrugge następnego dnia o godz.14 (czasu lokalnego)

Zeebrugge - położone jest zaledwie 10 km od Brugii przepięknego miasta, porównywanego do Wenecji. Zeebrugge jest znakomitym punktem startowym do podróży do Francji, Niemiec, Holandii, Luksemburga itd. przez znakomite połączenie z europejską siecią autostrad.

Rosyth - zwane jest sercem Szkocji. Miasto Rosyth za sprawą połączenia ze szkocką siecią dróg i autostrad jest znakomitym punktem wyjściowym do zaplanowania podróży po Szkocji: od regionu Highlands, jeziora Loch Ness i obniżenia tektonicznego The Great Glen przez Edynburg, Glasgow, Dundee i Aberdeen.

Ciekawostki:
 • Ceny biletów są podzielone na sezony:
  • Sezon niski: 1 listopad - 18 grudzień
  • Sezon standardowy: 1 maj - 24 czerwiec, 7 wrzesień - 31 październik, 19 grudzień - 6 styczeń (2010)
  • Sezon wysoki: 25 czerwca - 6 września
 • Program "Lanbridge" to znakomita oferta dla podróżujących z Europy Północnej do Irlandii. Bliskość Dunkierki do granicy z Belgią oraz do głównych dróg europejskich prowadzących do Holandii i Niemiec - to proste i dosadne uzasadnienie przemawiające za wyborem programu "Lanbridge"
 • Na trasie Dunkierka - Dover miłośnicy zakupów mogą oddać się przyjemności wydawania pieniędzy po okazyjnych cenach za sprawą korzystnych stawek celnych we Francji
 • Podróż pierwszą klasą to liczne przywileje w skład, w których wchodzą:
  • menu baru od koloru do wyboru
  • bezpłatna prasa do czytania
  • bezpłatne 1/4 butelki wina
  • ekskluzywne miejsca dosiedzenia i odpoczynku

KomentarzeKomentarze

Napisał: bella, [21.02.2010]

byłam na takim rejsie Norfolkline :) naprawdę!... xd było super...

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.