27 sie 2009

Połączenie promowe Gdynia - Helsinki

Przewoźnik Finnlines wprowadził nowe połączenie Gdynia - Helsinki, początkowo trasa ta obejmowała przewóz samochodów ciężarowych, jednak z w związku z dużym zainteresowaniem postanowiono uruchomić połączenie również dla samochodów osobowych.

Prom samochodowy Finnlines Prom do Finlandii - Finnlines Na promie Finnlines

Rejsy odbywają się 3 razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele, rejs trwa 20 godzin (wypłynięcie z Gdyni o 11:00). Ceny biletów uzależnione są od ilość podróżujących osób, przykładowo samochód do 2 m wysokości + 4 osoby to koszt ok. 550 Euro w cenie jest już kabina 4-osobowa z oknem. Warto wykupić od razu rejs powrotny, wtedy cena biletu jest korzystniejsza, przykładowo samochód do 2 m wysokości + 4 osoby to koszt w obie strony ok. 990 Euro.

Promy Finnlines to promy pasażersko-samochodowe, są one wyposażone w kabiny 2-, 3- i 4-osobowe z oknami lub bez okien, kabiny różnią się także wielkością najmniejsza kabina ma 10m2 a największa 38m2. Wszystkie kabiny mają własne WC oraz prysznic a także TV/SAT oraz telefon.

Na promie istnieje możliwość zakupienia posiłków - serwowane jest to co najlepsze z kuchni Fińskiej i Niemieckiej. Mleko, woda i owoce są bezpłatnym dodatkiem do zamawianych potraw, alkohol należy zamawiać osobno w restauracyjnym barze. Przykładowe ceny: śniadanie dla osoby dorosłej - 10 Euro, dla dziecka (w wieku 6-17 lat) 5 Euro, cena obiadu to 22 Euro dla osoby dorosłej i 11 Euro dla dzieci. Dla dzieci przygotowano dwie sale zabaw - dla dzieci młodszych jest to miejsce gdzie mogą korzystać z zabawek, rysować i korzystać z innych atrakcji. W pomieszczeniu dla dzieci starszych znajdują się głównie konsole do gier komputerowych.

Kiedy dzieci korzystają z atrakcji dorośli też nie powinny narzekać na nudę - dla nich przygotowano bar z różnymi alkoholami, saunę (osobna dla kobiet i mężczyzn), aby się zrelaksować obok sauny znajduje się jacuzzi a z okien rozciąga się widok na morze. Za korzystanie z sauny nie są pobierane dodatkowe opłaty. Przy saunie jest siłownia z której również można bezpłatnie korzystać.

Po wysiłku na siłowni i relaksie w saunie czas na zakupy! Sklep oferuje perfumy, biżuterię, słodycze, alkohole oraz wiele innych artykułów, które mają bardzo korzystne ceny - sklep jest czynny tylko przez 4 godziny w czasie rejsu - warto zwrócić na to uwagę jeśli chciałoby się dokonać zakupów.

Promy Finnlines obsługujące połączenie Gdynia - Helsinki - Gdynia należą do najnowocześniejszych, największych i najwygodniejszych promów w Europie.

Rezerwacji można dokonywać poprzez formularz rezerwacyjny On-Line.

Rezerwacja internetowa - Promy Helsinki

KomentarzeKomentarze

Napisał: Adam, [04.08.2019]

Proszę o informację dotyczącą promu pasażerskiego na trasie Helsinki Gdynia w 2020 r. - samochód, 2 osoby dorosłe i 3 dzieci.

Napisał: Mariusz, [24.10.2019]

Proszę o info dotyczące promu Gdynia Helsinki 5 lipca niedziela autokar plus 46 osób lub 50 osób.

Napisał: Agnieszka , [04.02.2020]

Proszę o informacje dotyczącą rejsu w maju 2020 r. Samochód i dwie osoby dorosłe.

Napisał: Jan, [11.12.2020]

Prosze o informacje rejsu w kwietniu 2021 motocykl jedna osoba

Dodaj komentarzDodaj komentarz

× Dziękujemy za Twój komentarz.
Zostanie on opublikowany po akceptacji Moderatora.